Brøyt seg inn i bygg, ble vettskremt av det de fant
Illustrasjobsbilde//Pexels

Linda Holzerland15. februar 20193min0
animal-big-cat-close-up-148868

Hver uke oppsummerer reporter Johannes ukens artigste saker som du kanskje ikke fikk med deg. Du kan lese mer om sakene han dekker hver uke på her på Radio Metros nettside.

Full jakt etter det han trodde var hamster

Du har kanskje hørt historien om de tre små fisk, men har du hørt historien om Jostein og det han trodde var et hamster? Tirsdag dro denne tromsøværingen på et lite eventyr da han så det han trodde var et hamster løpe fra datterens skole. Men historien fikk en noe uventet slutt. Du kan lese artikkelen fra iTromsø her.

I dette hanskerommet slapper det Jostein trodde var et hamster av – Bilde: iTromsø//Sanna Drogset Børstad
Selavføring førte til minnepinne-gjenforening
sel i vannet
En del av videoen forskerne fant på minnepinnen som lå inne i en selbæsj

For en stund tilbake fant forskere fra New Zealand en usb-minnepinne i bæsjen til en sel, som overraskende nok funket og inneholdt video av noen som padlet nær en av de sjeldne leopardselene. Denne uken kunne The Guardian bekrefte at minnepinnen har blitt gjenforent med sin rette eier. Fra selentusiast Amanda Nally sin lomme var det en lang reise før forskerne fant den. Les mer om den her

Fant forlatt tiger i tomt hus
Dette er tigeren dyrebeskyttelsen i Texas fant i det forlatte huset – Bilde//BARC Animal Shelter på Facebook

Det var i utgangspunktet en gjeng med ungdommer som hadde dårlige planer som inntok et tomt hus i Houston, Texas for å røyke marihuana. Men de fikk fort ett sjokk. Et par minutter senere mottar myndighetene en telefon om en tiger som er buret inne i huset. Mannen på den ene enden av samtalen må dobbeltsjekke om innringeren ikke hallusinerer. Den fulle saken kan du lese her

Våre radiokanaler

Kontakt oss

Hovedkontor i Oslo:
Tlf: 21 55 59 10
Adresse: Skippergata 33, 0154 Oslo

Romerike:
Adresse: Storgata 13A, 2000 Lillestrøm


Om Radio Metro

Radio Metro AS

Org. Nr. 959 380 708

Ansvarlig redaktør: Bjørn-Martin Brandett

Personvernavtale

© 2022 Radio Metro. All rights reserved.